Raport zintegrowany
2021

Prowadzimy w zielonej zmianie

Wskaźniki GRI
SDGs

Prowadzenie to nie tylko bycie liderem i najbardziej zaawansowaną w dążeniu do neutralności klimatycznej grupą energetyczną w Polsce. To również bycie firmą pomocną, opiekuńczą wobec klientów i naszych partnerów biznesowych, służąca im wiedzą i profesjonalnym doradztwem na zmieniającym się rynku.

Transformacja energetyczna w Polsce to olbrzymi proces, który wpływa na całe społeczeństwo i gospodarkę. Tak wielka zmiana wymaga lidera, umożliwiającego dekarbonizację przy zachowaniu stabilności systemów elektroenergetycznego oraz ciepłowniczego.

Zmieniając energetykę budujemy organizację, tak by była ona integralną częścią otoczenia – partnerem społeczności i środowiska naturalnego.

  • 103 (305)

Odpowiedzią Grupy PGE na ochronę klimatu jest ogłoszenie nowej strategii biznesowej i zawarcie w niej celu osiągnięcia neutralności klimatycznej Grupy do 2050 roku. Grupa PGE w 2021 roku kontynuowała działania w zakresie przebudowy portfela wytwórczego w kierunku źródeł nisko- i zeroemisyjnych. Efekty podejmowanych działań są już widoczne, a pozytywny trend związany z redukcją emisji będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Jako lider zrównoważonej transformacji energetycznej w Polsce w zakresie m.in. energii przyjaznej dla środowiska zamierzamy zmniejszyć oddziaływanie na środowisko naturalne poprzez:

  • obniżenie emisyjności wytwarzania w wyniku zmiany technologii, rozbudowy portfela OZE oraz umożliwienie naszym klientom udziału w transformacji,
  • zwiększenie wykorzystania źródeł odnawialnych i redukcję emisyjności portfela,
  • rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym,
  • osiągnięcie neutralności klimatycznej najpóźniej do 2050 roku.

Zrównoważony Rozwój

Wróć na górę strony

Wyniki wyszukiwania