Raport zintegrowany
2021

List Prezesa Zarządu

Wskaźniki GRI
  • 102-14

Szanowni Państwo,

Prezentuję Państwu najnowszy Raport zintegrowany Grupy PGE. Raport, który stał się jedną z podstaw naszej komunikacji z interesariuszami, ukazuje nie tylko bieżącą działalność PGE lecz przede wszystkim zmiany dokonujące się w Grupie.

Transformacja energetyczna to proces przeobrażający nie tylko PGE, ale całą polską gospodarkę i wpływający na społeczeństwo. Dlatego tak ważne jest transparentne informowanie o jego przebiegu i wspieranie społeczności w zmianie. Przyświeca nam to jako „Prowadzącemu w zielonej zmianie”.

Ta odpowiedzialna rola, którą przyjęliśmy, wymaga również wsłuchiwania się w otoczenie. Niniejszy raport jest tego dowodem. Jest on efektem sesji dialogowych, w których blisko 80 przedstawicieli różnych środowisk wyraziło swoje oczekiwania względem PGE. To zarówno społeczności lokalne, klienci, pracownicy, instytucje, kontrahenci. Jest to dla nas niezwykle ważne, ponieważ kierując się naszą strategią rozwoju i realizując inwestycje mamy na względzie szerszy aspekt naszych działań niż tylko biznesowy. Stawiamy na rozwój zrównoważony i usprawniamy organizację tak, by sprostać wyzwaniom zmieniającej się Polski i świata.

Zapraszam do lektury i dzielenia się z nami Państwa obserwacjami na temat działalności naszej Grupy. Pozwoli to nam wspólnie tworzyć środowisko, opierające się o partnerskie relacje i maksymalizację korzyści dla wszystkich jego uczestników.

Wojciech Dąbrowski
prezes zarządu
PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wróć na górę strony

Wyniki wyszukiwania